Tο ψηφοδέλτιο του ΚΚΕ σε Αιτωλοακαρνανία και υπόλοιπη Δυτική Ελλάδα

Από την ΕΠ Δυτ. Ελλάδας του ΚΚΕ, ανακοινώνεται ότι τα ψηφοδέλτιά  για τις βουλευτικές εκλογές της 7ης Ιουλίου, ανά νομό, είναι τα εξής:

Αιτωλοακαρνανία:

  • Δήμας Δημήτρης, πρόεδρος σωματείου Ιδιωτικών Υπαλλήλων Αγρινίου, γραμματέας του Εργατικού Κέντρου.
  • Καζαρίδη – Πατούλα Σοφία, γραμματέας σωματείου εργαζομένων ιματισμού Αγρινίου.
  • Κατσιγιάννης Μιχάλης, οικοδόμος, πρόεδρος του Εργατικού Κέντρου Αγρινίου.
  • Κοτοπούλης Σπύρος, πρόεδρος της Ομοσπονδίας Αγροτικών Συλλόγων Αιτ/νιας, περιφερειακός σύμβουλος Δυτικής Ελλάδας.
  • Κουτρούμπα Αθηνά, πρόεδρος του σωματείου Ιδιωτικών Εκπαιδευτικών Αιτ/νιας.
  • Κωνσταντακοπούλου Ειρήνη, συνταξιούχος εκπαιδευτικός.
  • Λαμπροκωστοπούλου Αλεξάνδρα, Γραμματέας της ΤΕ Αιτ/νιας.
  • Μωραϊτης Νίκος, μέλος του ΔΣ της Ομοσπονδίας Αγροτικών Συλλόγων Αιτ/νιας, βουλευτής.
  • Παπαναστάσης Νίκος, αντισυνταγματάρχης εν αποστρατεία, μέλος Εθνικού Συμβουλίου της ΕΕΔΥΕ.

Αχαΐα:

  • Αγγελόπουλος Δημήτρης, γενικός γραμματέα Εργατικού Κέντρου Πάτρας, πρόεδρος σωματείου οικοδόμων.
  • Ασπρούλιας Βασίλης, νομικός.
  • Γκέστα Ειρήνη, συμβολαιογράφος, δημοτική σύμβουλος Πατρέων.
  • Ζαμπάτη Αλέκα, αντιπρόεδρος του Αγροτικού συλλόγου Αιγίου.
  • Ζαρνάβαλου Σταυρούλα, νηπιαγωγός, υπεύθυνη παιδικού χορευτικού τμήματος Δήμου Πατρέων.
  • Καραθανασόπουλος Νίκος, οικονομολόγος, μέλος της ΚΕ του ΚΚΕ, βουλευτής.
  • Κωνσταντοπούλου Βάσια, ιδιωτική υπάλληλος.
  • Μάζης Ανδρέας, ιατρός – χειρούργος.
  • Παρίσης Σωτήρης, ιδιωτικός υπάλληλος, οργανωτικός γραμματέας Εργατικού Κέντρου Πάτρας.
  • Σκιαδάς Τάκης, συνταξιούχος δημοσίου, δημοτικός σύμβουλος Ερυμάνθου.
  • Συμεωνίδης Γρηγόρης, απόστρατος αντισμήναρχος ιπτάμενος πολεμικής αεροπορίας.
  • Τζαμαλούκα Παναγιώτα (Τέτη), δικηγόρος.

Ηλεία:

  • Αθανασόπουλος Τρύφων, πρόεδρος ΕΛΜΕ Ηλείας.
  • Γιάνναρος Χρήστος, μηχανικός, μέλος του ΔΣ του Εμπορικού Επιμελητηρίου Ηλείας, δημοτικός σύμβουλος Πύργου.
  • Γιαννόπουλος Χρήστος, πρόεδρος της Ομοσπονδίας Αγροτικών Συλλόγων Ηλείας, δημοτικός σύμβουλος Ζαχάρως.
  • Καραπάνος Γιώργος, συνταξιούχος αυτοαπασχολούμενος.
  • Ξενοστάθη Σία, συνταξιούχος εργαζόμενη ΕΛΤΑ, Πρόεδρος Ομάδας Γυναικών Πύργου της ΟΓΕ.
  • Παναγιωτάρα Νατάσα, εμποροϋπάλληλος, πρόεδρος Εργατικού Κέντρου Αμαλιάδας.
  • Τσάση Ζωή, πρόεδρος σωματείου ξενοδοχοϋπαλλήλων Κάστρου – Κυλλήνης, αντιπρόεδρος Εργατικού Κέντρου Αμαλιάδας.

Ζάκυνθος:

  • Βρυώνης Αντώνης, ηλεκτρολόγος – μηχανολόγος ΤΕ, αντιπρόεδρος ΔΣ σωματείου πτυχιούχων μηχανικών ΤΕΙ Ζακύνθου.
  • Καλογερία Μαίρη, δικηγόρος.
  • Κωνσταντίνου Γιώργος, τραπεζοϋπάλληλος, πρόεδρος του Εργατικού Κέντρου Ζακύνθου.

Κεφαλονιά:

  • Αλιβιζάτος Διονύσης, συνταξιούχος ναυτεργάτης, γραμματέας της ΤΕ Κεφαλονιάς – Ιθάκης.
  • Μαντζουράτος Δημήτρης, εκπαιδευτικός, πρόεδρος της ΕΛΜΕ Κεφαλονιάς – Ιθάκης.
  • Ποταμιάνου Σοφία, εκπαιδευτικός, γενικός γραμματέας της ΕΛΜΕ Κεφαλονιάς – Ιθάκης.

 

ΣΧΕΤΙΚΑ ΑΡΘΡΑ

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *